Szczęść Boże!

W dniu 29 października 1999 roku założyłem domenę „amen.pl”. Pod tym adresem „www.amen.pl” zacząłem tworzyć katalog stron katolickich.

W 2004 roku powstała diecezja świdnicka. Przeniosłem się z Legnicy do Świdnicy. Okazało się jednak, że w miejscu gdzie zamieszkałem, w parafii św. Józefa przy ul. Kotlarskiej, nie było możliwości podłączenia się do internetu, natomiast ówczesny proboszcz – ks. Stanisław Pasyk – nie mógł zrozumieć po co mi ten „internat”?

Po upływie pół roku przeprowadziłem się zatem do Wałbrzycha, gdzie był już dostępny internet. Zniechęciłem się jednak i przestałem aktualizować mój katalog. Było jeszcze kilka prób przeniesienia go na inne serwery, ale w końcu dałem sobie spokój.

Olśniła mnie niedawno pewna myśl, która mi przyszła do głowy. Otóż zrozumiałem, że nie ma sensu robić jakiegoś serwisu internetowego jako hobby. Z czasem pojawią się większe lub mniejsze trudności, będzie brakować czasu, chęci, zdrowia, pieniędzy itd. Pojawią się za to inne, ważniejsze sprawy, obowiązki, zajęcia, wymówki itp. Natomiast jest sens założyć serwis dla siebie, aby z niego korzystać na własne potrzeby – ale ponieważ może się przydać innym ludziom, mogą oni z niego korzystać. Tak oto założyłem na nowo serwis „Amen.pl”, ale już trochę inaczej, pod kątem moich obecnych potrzeb.

ks. Wiesław Mróz